Robin Hood kalandjai
2012 május 12. | Szerző: teszti
Az a rossz abban, ha egy történetből több feldolgozás is készült, hogy önkéntelenül is összehasonlítod őket. Velem is ez történt. Mielőtt elkezdtem nézni a filmet, kicsit csalódott voltam, hogy nem az általam ismert és kedvelt Robin Hood a tolvajok fejedelme című Robin Hood film került fel a listára. Ez a film a 90-es években készült és Kevin Costner játsza benne a főszerepet. Szerintem nagyon jó film, én nagyon szeretem. Úgyhogy azt hiszem érthető volt a csalódásom. Csakhogy aztán elkezdtem nézni ezt a 1938-as változatot és hát… minden meg van bocsátva!
Azt hiszem a legjobban a film látvány világa tetszett. Mindig lenyűgöz, mikor egy régi filmben képesek ugyanolyan (vagy még jobb?) díszletet és környezetet létrehozni, mint a mai számítógépes világban. A jelmezekkel csupán annyi bajom volt, hogy nekem kicsit túl színpompások voltak. De lehet, hogy csak az elfogultság beszél belőlem, hisz a mai középkorban játszódó filmekben főleg a barna színek dominálnak. De azért legyünk őszinték, a régi időkben nem valószínű, hogy a szegények zöldet, pirosat vagy kéket hordtak.
A másik dolog, ami egyre többszőr szemet szúr, ha régi filmet nézek, hogy a régi filmek hátránya (vagy inkább előnye?), hogy a megértésükhöz azért kell némi történelmi tudás. Az egész film valami Saxonokról meg Normandokról szól, de halvány fogalmam sincs, hogy kik azok. Ez valahogy kimaradt a történelem órák során.
Marion karakterével is meggyűlt a bajom. Az egész film alatt azon törtem a fejem, hogy honnan olyan ismerős az a színésznő. Nagyon szép nő volt, bár a ruhái nekem nem tetszettek, túl zártak voltak, kivéve azt a kék ruhát, amit az íjászversenyen viselt. Aztán úgy fél órával a film vége előtt beugrott! Ugyanaz a színésznő volt, aki Melaniet játszotta az Elfújta a szélben. Ennek nagyon örültem, mert már akkor is nagyon tetszett, jó volt látni, hogy más filmben is olyan nagyszerűen alakítja a karakterét.
A történetről nem sokat írtam eddig, de gondolom Robin Hood történetét majdnem mindenki ismeri. Bár érdekes volt, hogy ennek a filmnek cselekménye mennyi mindenben tér el a 90-es filmétől. Az új filmben nincs íjászverseny, és Will ott Robin testvére, itt a régi filmben viszont a szolgája. Hogy csak néhányat említsek a különbségekből.
De mindent összevetve nagyon tetszett a film. Főleg a csata jelenetek, azok nagyon izgik votlak. Ajánlom mindenkinek!
Indiana Jones és az elveszett frigyláda fosztogatói
2012 december 28. | Szerző: teszti
Mi történik akkor ha Steven Spielberg és George Lucas elhatározza, hogy közösen készítenek egy filmet? A válasz: elkészül az egyik legjobb és legizgalmasabb kalandfilm, amit valaha láttam.
És mi történik akkor, ha Harrison Ford elvállalja a főszerepet? 2 órányi filmnézés, amiközben kocsányul lógó szemmel figyeljük, ahogy Mr. Ford még fiatalon, kigombolt inggel (vagy épp anélkül) porosan-izzadtan, de nagyon szexin rohangál egy hatalmas kőgolyó elől.
Azt hiszem már más színészt el sem tudunk képzelni Indiana Jones szerepében, érdekesség, hogy George Lucas nem Fordot akarta főszereplőnek, így eredetileg a címszerepet Tom Selleck kapta meg, akinek “sajnálatos” módon le kellett mondania a szerepet, a Magnum kedvéért. De bánjuk mi ezt? Hát én biztos, hogy nem.
Aztán ott van a film zenéje, amit szerintem még azok is ismernek, akik eddig nem látták a filmet. A címe egyébként a “Fosztogatók indulója”. A zenét egyébként Oscar díjra is jelőlték (a 7 másik jelölés mellett).
A történet szerintem szintén nagyon jó. Egyedül talán az a rész nem tetszett, ahol kinyitják a frigyládát. Nekem az a rész kicsit túl misztikusra sikeredett. Azok a szellemek, vagy mik ahogy jönnek-mennek… izgisebb lett volna, ha tűz tőr elő vagy a hét csapás vagy valami ilyesmi. A legizgalmasabb szerintem a kígyó verem volt. Meg persze az óriási kőgolyó, de ezt már korábbn írtam. Érdekesség, hogy a híres jelenetet, amiben Jones farkasszemet néz egy kobrával úgy vették fel, hogy egy üveglapot helyeztek a színész és a kígyó közé. Ez az üveglap állítólag látszik is a filmben (bár én nem láttam,d e biztos így van). Másik érdekesség, hogy a stáb egyik tagját tényleg megmarta egy kígyó, de nem egy kobra, hanem egy piton. Biztos ráléptek. A pitonok elég békések főleg, ha tele van a hasuk.
Az 1001 könyv szerint ennek a filmnek a hatására készültek a következő évek nagy kalandfilmjei, mint például a Múmia. A könyv azt is írta, hogy ezek a filmek nem érnek fel az elsőhöz, ahogy az Indiana Jones sorozat következő részei sem, de én ezzel nem értek egyet. Szerintem a Múmia legalább ennyire jó, bár lehet, hogy elfogult vagyok mivel az egyik kedvenc filmem.
Mindent összevetve meg kell nézni ezt a filmet. Már csak Harrison Ford kedvéért is.
Oldal ajánlása emailben
X