Jurassic Park
2013 augusztus 25. | Szerző: teszti
Jurassic Park! A világ legjobb filmje! Imádom, imádom, imádom!!!
Először is a cselekmény: nagyon izgi. A legjobb rész az, mikor a szereplők ülnek a kocsikban és jön a T-rex… Csak a lábak dörrenését hallod és ahogy a vizes pohárban megjelennek a vízgyűrűk… onnantól kezdve se vége se hossza az izgalomnak. Aztán ott vannak a raptorok… a karmos kezükk-lábukkal és pusztítóan gonosz fejükkel… érdekes, hogy bár kisebbek mint a T-rex és ugye mindenki úgy tudja ő a csúcs ragadozó mégis a raptorok sokkal ijesztőbbek és kegyetlenebbek, számomra legalábbis. Végülis a T-rex nem csinált annyi rossz dolgot. Jó, megette az ügyvédet, de az meg is érdemelte hisz a sorsára hagyta a gyerekeket a veszélyben.
A színészek szintén jó munkát végeztek a rendezőről nem is beszélve. A Jurassic parkot mérföldkőnek tekintik a speciális effektusok alkalmazása terén. A dinók tényleg nagyon élethűek, a park látványvilágáról nem is beszélve. Nagyon klassz.
Szerintem nincs olyan ember a világon aki nem ülné végig pattanásig feszült idegekkel, körmöket a tövéig lerágva. Aki meg mégis… hát azokkal nem tudok mit kezdeni.
Becstelen brigantyk
2013 augusztus 21. | Szerző: teszti
Hát ez nem lesz a kedvenc filmem, az biztos. A Becstelen brigantyk rendezője, akár csak a Ponyveregénynek Quentin Tarantino és ebből is látszik, hogy nem voltam oda a filmért, de ennek a filmnek legalább volt valami értelme nem úgy mint a Ponyvaregénynek, aminek se füle se farka.
A történet röviden: A második világháború idején 8 amerikai zsidó katona érkezik a megszállt Franciaországba a feladatuk pedig az, hogy annyi nácit öljenek meg és skalpoljanak meg amennyit csak tudnak. Közben egy párizsi mozi tulajdonosa egy fiatal zsidó lány arra készül, hogy az egész német tisztikart meggyilkolja egy film premierjén. A két szál aztán a premier estéjén összefut: folyik a vér, robbannak a bombák és minden ami kell.
Beszéljünk kicsit a színészekről. Szerepel a filmben többek között Brad Pitt (Aldo Rain), Gedeon Burkhard (őt a Rex felügyelő című sorozatból ismerhetitek), Melanie Laurent a zsidó lány és Christoph Waltz a főgonosz Hans Landa szerepében, utóbbi alakításáért meg is kapta az Oscar díjat. Érdekesség, hogy erre a szerepre a rendező eredetileg Leonardo Di Capriót szerette volna felkérni, de végül a német származású színész mellett döntött. És nem is döntött rosszul Waltz ugyanis remekül alakítja a kegyetlen náci tisztet.
A történet maga egyébként izgalmas volt, nekem egyedül az nem tetszett, hogy már morbid módon brutálissá tették. Például az, hogy az amerikai katonák megskalpolják a halott németeket kifejezetten szörnyű volt (főleg hogy még premier plánban végig is kell nézni a műveletet). Aztán ott volt az a jelenet, mikor a Medve zsidóként elhíresült amerikai katona (Eli Roth) agyon ver egy baseball ütővel egy németet. Szörnyű. Nem bírom ezt a fajta brutalitást.A finálé, leszámítva, hogy az egész csak egy rendező agyszüleménye és semmiféle történelmi alapja nincs, egész látványos és izgalmas.
A Tarantino rajongóktól szeretnék bocsánatot kérni de nekem ő továbbra sem lesz a kedvencem. A munkássága lehet, hogy sokaknak szól, de nekem biztos nem.
A bolygó neve: Halál
2013 augusztus 3. | Szerző: teszti
Tudom, már sokszor elmondtam, hogy az első eredeti filmeket a folytatás általában nem tudja überelni. A hangsúly itt és most az ÁLTALÁBAN-on van. És hogy miért? A Bolygó neve: Halál talán tudjátok a Nyolcadik utas: A halál folytatása. És 1000x jobb mint az első film!
Nem is tudom hol kezdjem. A történet kicsit lassan indult be. Ripley hadnagy (Sigourney Wiever) és a vörös macska még mindig a fülkében alszanak, mikor egy nap rájuk találnak. Csakhogy közben az eredeti események óta eltelt 57 év. A bolygóra pedig, ahol Ripley és társai még régen megtalálták a Lényt emberek érkeznek, 50-70 család, hogy benépesítsék. Csakhogy megtalálják a tojásokat… és beüt a katasztrófa. Az első részben azt hiszed már egy Lény megölése is lehetetlen vállalkozás, erre itt megjelenik vagy 100! Plusz ott van még Anyuci is…
Szóval lassan indul be a story, de mikor beindul akkor aztán minden folyik. Vér, sav, sikítások, fegyverek dördülnek. És mikor azt hinnéd végre vége a főhőseink megmenekültek (már aki nem halt meg) a történet még rátesz egy lapáttal.
Hogy a kislány (Carrie Henn) hogyan tudott életben maradni az számomra még mindig rejtély. Minden esetre szép volt Ripley és a kislány között kialakuló kötődés. Bár én végig azt hittem lesz ebben valami turpisság például, hogy a végén kiderül a kislányba költözött be az a fő-fő Lény. De persze erről szó sincs.
Mit is mondhatnék még. Hazudnék, ha azt állítanám az én gyenge idegzetemmel nem takartam el jó párszor a szememet, de azért nem volt annyira durva, hogy már nézhetetlen legyen. Egy szóval: jó film és tessék megnézni!
Nyolcadik utas: a Halál
2013 június 28. | Szerző: teszti
Nagyon vártam már ezt a filmet, ugyanis eddig két embertől kaptam hiteles leírást róla. És a két vélemény pedig szöges ellentétben állt egymással. Az egyik személy az anyukám volt, aki még 20-as éveiben látta a filmet, mikor még mozikban adták és szerinte az egyik legjobb és leghátborzongatóbb film, amit valaha látott. A másik forrásom egyik legjobb barátnőm volt, akiről tudni kell, hogy nagyon jól bírja a horrort, de erre a filmre azt mondta még ő is rettegve bújt a paplan alá. Ezek után kérdem én: Miért ne néztem volna meg?
És mi az én véleményem? Azt nem mondom, hogy a legjobb film életemben, de mindenképp izgalmas és félelmetes, nem is kicsit. A történet maga nagyon egyszerű: egy teherszállító űrhajó hét fős legénysége leszáll egy bolygón, ahonnan vészjelzéseket kapnak, de a bolygón egyik társukat megtámadja valami idegen életforma. Hogy a többiek megmentsék társuk életét felviszik magukkal a hajóra, majd felszállnak. Ám az űrben a titokzatos lény ismét lecsap… A többit azt hiszem el lehet képzelni.
Érdekesség, hogy ez volt az első olyan film, amiben nő játszotta az akcióhős szerepét. Sigourney Weaver, fantasztikusan játszik. Igazából rá is kíváncsi voltam, ugyanis eddig még csak A gorillák a ködben című filmben láttam, amiben egy gorilla kutatót játszik. Ezek után kíváncsi voltam, hogyan formázza meg az űrhajó harmadparancsnokának szerepét. És le a kalappal előtte. Amúgy is érdekes arcberendezésű nő. Nem az a tipikus szép lány, de azt hiszem egy ilyen típusú filmben elég nevetséges lenne egy szöszi cicababát berakni a főszerepbe.
Az Alien is tetszett. Nagyon félelmetes volt, főleg mikor még kicsi. Többet nem akarok mondani róla, mert ha esetleg úgy döntötök, hogy megnézitek oda lesz a meglepetés. A legnagyobb fordulatról nem is beszélve, ami a tudományos tisztről derül ki…
Azt hiszem ennyi. Sci-fi rajongóknak kötelező irodalom!
Az emlékmás
2013 június 6. | Szerző: teszti
Na, végre hosszú idő óta először azt mondhatom itt van egy film, amit élvezet volt végignézni. Izgalmas volt, kicsit hátborzongató egy szóval minden, amit egy sci-fitől elvár az ember. Pedig nem is vagyok oda az Arnold Schwarzenegger filmekért, főleg azokért nem, amikben ilyen keményfiút játszik, de ez most nagyon tetszett.
Érdekes volt ez a jövőkép, amit a film bemutatott. Elvileg 2084-et írunk, mikor a történet játszódik, de nekem egy kicsit még túl jeleninek tűntek egyes részek. Például a háttérben felvillanó cégek reklámjai… vagy a síkképernyős mozivászonszerű tévé, amit már mi is meg tudunk vásárolni a boltokban. Arról nem is szólva, hogy már feltalálták az űrutazást, de még mindig lőfegyverrel lövöldöznek, ugyanmár… ennél azért lehetne egy kicsit nagyobb a fantáziájuk.
Azért voltak részek, amiken kiakadtam. Például mikor először megláttam Johnny taxist… hát attól a robottól kirázott a hideg. Szerintem simán beleillene egy horror filmbe. Ha készítenéenek egyet, amiben Johnny taxisok átveszik a világuralmat és inváziót indítanának én tuti sikítva rohannék ki a moziból.
A másik kiakasztó elem a különböző véres jelenetek, leszakadt karok, kettéhasadt fejek meg hasonlók… de ezt már több bejegyzésemben írtam, hogy én ezeket nem bírom szóval, aki rendszeres olvasóm, annak ez nem új információ. (ha van ilyen légysziii legalább 1 pici kommentet írjatok!!!!)
Még néhány szó a speciális effektekről. A legtöbb trükköt még a szokásos módon makettekkel és bábúkkal oldották meg. Ilyen volt például mikor a szereplők szemét kiszippantja a nyomáskülönbség. De néhány helyen már számítógépestechnikát is bevetettek, ami akkoriban még újnak számított. Például a marsi háttereket. Jó dolog a számítógép és a fejlődés. De azért azt is érdekes látni hogyan oldanak meg egy-egy problémát pusztán fantáziával és némi ügyeskedéssel.
Ha jól tudom nem rég készítettek a filmből egy felújított változatot. Sajnos nem láttam, talán egyszer majd megnézem, bár elég nehezen tudom (ismét csak) elképzelni, hogy az eredetit bármi is felül tudja múlni. Sci-fi rajongóknak kötelező irodalom!
Beverly Hills-i zsaru
2013 április 6. | Szerző: teszti
Igazából nem tudm mit írjak erről a filmről. Nem nagyon mozgatott meg egy jó kis akció-vígjáték, ami pont arra jó, hogy eltöltsünk valahogy egy unalmasnak ígérkező estét.
Mindenesetre kellemes változatosság volt Eddie Murphyt se nem kövér férfiként, sem idiótán vigyorgó tökfejként látni. Érdekes, hogy a szerepet eredetileg nem neki, hanem Sylvester Stallonénak szánták, bár akkor a film egészen más irányba ment volna el. Sokkal több lett volna a durva verekedős-lövöldözős jelenet. E. Murphy inkább a humoros beszólások irányába vitte el a filmet, ami miatt végülis a letöbben szeretik.
A másik dolog, amit biztos mindenki ismer a film zenéje. A zenét Harold Faltelmeyer szerezte és az egyik legfülbemászóbb film betétdal lett belőle a film történetben.
Egy kicsit furcsálltam, hogy a filmből hiányzik az amerikai filmekre annyira jellemző szerelmi szál. Volt benne valami lány, de ő inkább olyan barátfélének tűnt, még csak egy csók sem csattant el.
Azt hiszem erről a filmről ennyi. Mondom, egész jó volt, de nem pusztultam volna bele, ha soha nem látom.
A sötét lovag
2013 március 16. | Szerző: teszti
És elérkezett a második Batman film ideje.
Összehasonlítva az első Batman filmmel ez sokkal látványosabb volt, és most főleg az akció jelentekre gondolok. Különösen az a rész tetszett, mikor Harvey Dentet (Aaron Eckhart) a börtönbe viszik és Joker (Heath Ledger) egy csomó kamionnal és fegyverrel megtámadja őket Batman pedig jön a szupi motorkerékpárjával és megmenti őket. A legizgibb rész az volt, mikor Joker ott áll az útközepén Batman pedig száguld felé a motorján. Joker pedig egyre csak azt mondogatja : Üss el, üss el! Legnagyobb sajnálatomra Batman persze nem üti el. Kár, megnéztem volna, hogy pattan egyet és repül vagy tíz métert. (most biztos nagyon gonosznak tűnök, de a pasas nem lett a szívem csücske).
A másik összehasonlítás, amit önkéntelenül megtettem: a két film Jokerjeinek összevetése volt. Az biztos, hogy Jack Nicholson és Heath Ledger egész máshogy oldották meg a főgonosz megformálását. Nicholson inkább egy sokkal nyíltabban őrült, vihogó, táncoló Jokert formált meg, míg Ledger egy amolyan csendes őrültnek tűnt, aki néha filozofál és csak az őrült fény a szemében mutatja, hogy mi lakozhat benne. Bár már ettől is kirázza az embert a hideg. Az egyetlen, ami nem tetszett, hogy az új filmben semmit sem tudtunk meg Joker múltjáról. A film elején egyszer csak megjelent a félelmetes sminkjében és ronda ruhájában. De hogy hogyan vált ilyenné azt nem tudjuk. Persze a filmben elmeséli, hogyan szerezte a hegeit kétszer is, de mind a kétszer másik verziót ad elő, így nem tudhatjuk biztosan melyik az igaz vagy hogy egyáltalán elmondta-e az igazat. Ez is az őrület egyik megnyílvánulása lehet.
A film másik negatívuma, ha lehet így mondani, hogy piszok hosszú. Én egy másfél órás filmre számítottam ehelyett 3 órát ültem a tv előtt, ami nem is lett volna baj, csak nekem nem tetszett, hogy a történet több pontján is úgy éreztem, hogy na most elértük a film csúcspontját, ennél tovább már nem leeht fokozni az izgalmakat, erre véget ért az izgalom és jött egy kicsit “unalmas” levezető rész. Aztán ez még 1-2x megismétlődött. Nem éreztem úgy, hogy a filmnek lett volna egy kiemelkedő csúcspontja, ami szerintem elengedhetetlen eg akciófilmben.
Van még egy dolog, ami nem tetszett. Ez pedig Harvey Dent alakja. Ő a kerületi ügyész, aki az egész filmben úgy emlegetnek, mint a város legjobb embere, az igazi hős. Én ezzel nem értek egyet. Ha olyan nagyon jó volt, akkor hogy-hogy a végén embereket gyilkoló pszichopata lett belőle? Jó, értem én, hogy sok csapás érte, meghalt a szerelme meg minden, de szerintem egy jó ember attól jó, hogy bármilyen szörnyűség is történik vele, attól ő még jó marad. Bár lehet, hogy csak az beszél belőlem, hogy eleve nem bírtam a pasast.
Mit is írhatnék még? Az nagyon tetszett, hogy a történet nem csak két ellenfelet állított egymással szembe, hanem két élet filozófiát is. Batman mindent megtervez és szabályok szerint él, Joker ezzel szemben csak úgy sodródik az árral és életcélja a káosz teremtés. A sok negatívum ellenére, amiket írtam egy jó és izgalmas kis film és ajánlom a megnézését.
A sebhelyesarcú
2013 február 8. | Szerző: teszti
Ez a film nagyon durva volt. Persze mi mást is várhatunk egy gengszterfilmtől. Pedig a történet elég becsapósan indul. Kubai menekültek érkeznek Amerikába, mindezt olyan képekkel mutatják be, mintha egy dokkumentumfilmbe csöppentünk volna. Aztán egyszer csak egy drogbanda tanyáján találjuk magunkat, ahol láncfűrésszel vagdossák szét az embereket…
Tony Montana (Al Pacino) egész biztos nem lesz a kedvenc főhősöm. Számomra egy kicsit ellentmondásos volt. Az elején inkább egy közönséges gyilkosnak tűnt, aki faragatlan és nem úgy tűnnik, hogy sok ész szorult belé. Aztán ahogy halad a történet Miami legnagyobb drogbárójává növi ki magát, tehát akkor még sem lehetett tök hülye. Egyre több hatalomra tesz szert de ahogy a hatalma nő úgy csökken az embereibe vetett bizalma. Végül odáig fajul a dolog, hogy már a legrégibb és legjobb barátjában sem bízik meg, pedig az semmivel sem szolgált rá a bizalmatlanságára.
Hogy volt-e szerelmi szál a történetben, azt őszintén szólva nem tudom eldönteni. Azt hiszem Tony szerette Elvirát (Michelle Pfeiffer), de hogy a nő őszintén viszonozta-e a szerelmét? Tényleg nem tudom. Kimutatni mindenesetre nem mutatta ki. Nekem úgy tűnt inkább csak a pénzre hajtott.
Mivel gengszter filmről van szó természetesen jó nagy adag erőszakot és öldöklést nézhetünk végig. Szóval az érzékenyebb embereknek nem ajánlom, valószínűleg én se néztem volna meg, ha nincs benne a listában. De benne volt, szóval megnéztem és nem mondom, hogy nem volt izgalmas, de azért nem valószínű, hogy leülök mégegyszer, hogy újra megnézzem.
Batman- A denevérember
2012 augusztus 28. | Szerző: teszti
Bevallom nem vártam túl sokat ettől a filmtől. Nem vagyok túlzottan oda az ilyen amerikai képregény adaptációkért. Egyedül az X-man trilógia az, amit bármikor meg tudok nézni, de ennyi. Azért, mikor megtudtam, hogy ezt a filmet is, akárcsak az Ollókezű Edwardot, Tim Burton rendezte és Jack Nicholson játssza főgonoszt Jokert, már kicsit nagyobb lelkesedéssel ültem le a tévé elé. És hát Tim Burton ismét megmutatta, hogy nagyszerű rendező. Nagyon izgalmas, sötét hangulatú filmet hozott létre nagyszerű díszlettel, jelmezekkel és persze ne feledkezzünk meg Joker maszkjáról sem, ami a lehető legélethűbb és persze nagyon félelmetes.
Bár a film főszereplője a Batmant/ Bruce Waynet alakító Michael Keaton, aki szintén nagyszerűen alakítja a lelkileg sérült milliomost és a bünözők életét megkeserítő Batmant, a film igazi sztárja, szerintem, Jack Nicholson. Persze Joker nem éppen egy szeretnivaló karakter, hisz miért is lenne az, mikor ő a gonosz, de mégis Nicholson úgy alakítja ezt a furcsa inkább képregényfigurára emlékeztető őrültet, hogy mindenki a tévé előtt ülve feszülten várja vajon mi lesz a következő őrültsége? Egy kis magyar érdekességet is hozzátennék. Joker magyar hangja, Sinko László, alakítását sokan a szinkronalakítások legjobbjai közé sorolják. Ami nem is csoda, hisz még most is feláll a hátamon a szőr, ha eszembe jut Joker kisérteties nevetése…
A női főszereplőről még nem beszéltem. Batman szerelmét Vickyt Kim Basinger alakítja. Én őt eddig csupán a Marslakó a mostohám című filmben láttam, ami egy nagyon szórakoztató film, úgyhogy kíváncsi voltam itt milyet fog alakítani. Jól játszott, bár szerintem ebben a filmben kicsit háttérbe szorult, hisz mindenki a két férfi szereplő csatározására öszpontosít.
Még néhány szót a film zenéjéről. Prince zenéje biztos sokat segített a film népszerűvé válásában, de számomra nem is maga a zene volt emlékezetes, hanem Joker őrült táncikálása, amit a zenére előadott. Bár ahhoz, hogy ilyen jó koreográfiát (ha azt annak lehet nevezni?) összehozzanak jó zenei aláfestés is kell szóval igazából a kettő szorosan összekapcsolódik.
Lesz még egy Batman film, ami majd sorra fog kerülni. A legújabb változat, A sötét lovag. Ezek után őszintén kíváncsi leszek rá, hisz már az is meglepett, hogy ez a film tetszett nekem. De ez még a jövő zenéje.
Gladiátor
2012 május 31. | Szerző: teszti
Bocsánat, hogy ilyen sokára sikerült újra írnom, de sajnos vizsgaidőszak van úgyhogy most a figyelmem 99,99%-át kémia képletek, táplálkozási zavarok és a szívrendszer betegségei töltik ki. Ez még 4 hétig így lesz úgyhogy mindenkitől kérek egy kis megértést erre a rövid időszakra.
Ma egy olyan filmet választottam, amiben az egyik kedvenc színészem szerepel. Szerintem nagyszerű színész és nem csak mint akcióhős, bár a legtöbben így ismerik, hanem az érzelmes vígjátékokban is remekül alakított (Látáttok már a Bor, mámor, Provance-t? Érdemes megnézni!), ráadásul nagyon jó pasi is. Igen, Russell Crowe-ról beszélek.
A Gladiátort már láttam egyszer nagyon-nagyon régen szerintem még akkor, mikor megjelent a mozikban. Apukám nagy Róma és ókor rajongó úgyhogy minden Rómában és Egyiptomban játszódó filmet meg kell néznünk. De akkor 10 éves koromból csak annyi maradt meg a filmből, hogy sok benne az öldöklés és, hogy a főszereplő meghal a végén. Úgyhogy nagy érdeklődéssel ültem le a tévé elé, hogy újból megnézzem kicsit érettebb szemmel a filmet.
Hát a hatás nem maradt el. Most már nem csak az öldöklést láttam. Érdeklődve figyeltem a háttérben megbújó politikai csatákat és intrikákat. Ahogy a császár huga szövetkezik a szenátus tagjaival és titkos találkákat szerveznek. Ahogy megszervezik Maximus (Russell Crowe) szökését. Majdhogynem izgalmasabb volt mint, az öldöklés az arénában. És mindehhez jött az a csodálatos látványvilág és a zene… nagyon jó volt.
A film előtt olvastam róla egy rövid leírást, amiben az állt, hogy ez volt Oliver Reed utolsó filmje, a forgatás alatt halt meg. Először nem is tudtam ki az az Oliver Reed, a film szereplői közül két tippem volt, vagy a Császár vagy Proximus Maximus gazdája. Végül a stáblista figyelése közben kiderült, hogy az utóbbi. De azt már a film nézése közben tudtam, hogy nekem valahonnan ismerős ez a színész. De már erre is meg kaptam a választ. Ő volt Athos a Dumas regény alapján készült A három testőr című filmben. Az pedig egy nagyon jó film. Az pedig különösen kedves gesztusnak tartom, hogy a filmet a készítők neki ajánlották.
Nem is tudom írjak-e néhány sort Commodusról (Joaquin Phoenix)? Ő a filmben a gonosz. Az őrült császár. Hát undorító egy alak. El kell ismerni nagyon jó színészt találtak a szerepre, mert ilyen perverz képet nem mindenki tud vágni. De most komolyan nem elég, hogy megölte az apját, megöletett egy csomó embert, utána még a saját hugával is le akart feküdni. Meg hogy gyerekeket szüljön neki. Pfúj!
Befejezésül nem fogom részletezni mennyire jó a film. A fenti soraimból ez biztos kitűnik. Úgyhogy jó szórakozást a megnézéséhez!
Eredet
2013 október 25. | Szerző: teszti
A Titanicbeli szereplését leszámítva Leonardo DiCaprio nem tartozik a kedvenc színészeim közé (túl nyálas nekem), de ebben a sci-fi akciófilmben kifejezetten tetszett.
Alapvetően szeretem ezeket a típusú filmeket. Első hallásra az alapötlet kicsit légből kapottnak tűnik: emberek be tudnak lépni mások álmaiba és onnan titkos információkat lopnak ki. DiCaprio egy ilyen álomtolvajt alakít Dom Cobbot, aki csapatával együtt megbízásokat vállal, de a munkájának hála kitiltották amerikából és ezért nem láthatja a gyerekeit. Ezért vállal el egy igen nehéz megbízást. A megbízó ígéretet tesz neki, hogy ő elintézi, hogy hazajuthasson bűntetlenül. A megbízás azért nehéz (és itt jön a bonyolultság a storyban) mert a kis csapatnak a tudat legmélyére kell bejutnia és ezt csak úgy teheti meg, hogy miután belép egy álomba utána még egy álomba kell bejutni aztán mégegybe. Bocsi, ha nem teljesen érthető, de nem tudom jobban elmagyarázni. Közben pedig van még egy csavar. Dom felesége, aki már meghalt folyton meg-meg jelenik a férfi körül és azt bizonygatja hogy ő igazából nem is halt meg csak felébredt és Dom még mindig álomban van. Ez persze sok kellemetlenséget okoz főhősünknek.
Azt hiszem ennyi elég is a történetből. Legyen elég annyi, hogy tele van akcióval, lövöldözéssel és mindennel, ami csak kell. Nekem legjobban az a rész tetszett, mikor a film vége felé főhőseink már azon igyekeznek, hogy felébredjenek az álomból és mi láthatjuk, hogy a különböző álom szinteken sorra mi történik. Szerintem nagyon izgalmas.
Egyedül a vége nem tetszett. Azt hiszem már korábbi bejegyzésekben írtam, hogy nem nagyon szeretem, ha egy flmnek nyitott a vége. Itt is ez történt. Azt hisszük, hogy minden Happy End Dom végre ismét együtt lehet a gyerekivel, de aztán a szemükbe ötlik a képernyőn VALAMI (nem írom le mi mert nem akarom lelőni a poént) és megint elbizonytalanodunk és nem tudjuk, hogy most mi van.
Lényegében az egész történet egyetlen kérdés körül lebeg: Ez vajon csak álom?
Oldal ajánlása emailben
X