Toy Story-Játékháború
2012 szeptember 30. | Szerző: teszti |
És ismét következzen egy mese. Vagy inkább animációsfilm, ahogy ma már nevezzük. A Pixar első nagy sikere a Toy Story és az első egész estés rajzfilm, amit teljes egészében számítógépes technikával készítettek.
A mese szeretők körében azt hiszem két csoportot tudunk elkülöníteni. Az egyik csoport a régi, klasszikus, kézzel rajzolt rajzfilmek szeretői és a másik csoportt, akik inkább a mai modern számítógéppel készített filmek kedvelik. Valmint elvétve találni olyanokat, akik mindkettő típust szívesen nézik (én szerencsére ebbe a csoportba tartozom).
Az animációs filmek közül a Toy Story az egyik kedvencem. Bár emlékszem kislányként elég érdekes hatást váltott ki nálam, a film megnézése után hetekig figyeltem a saját játékaimat, hogy vajon mindig ugyanott vannak ahol hagytam őket? Vagy mi történik, ha hirtelen belépek a szobába? Emellett szerintem egy nagyon aranyos film. Hisz melyik gyerek nem lenne kíváncsi egy olyan mesére, ahol játékok elevenednek meg és mindenféle kalandokba keverednek? Valamint nagyon jól bemutatja a két jellemző gyerektípust. Andy a tipikus jógyerek. Aki vigyáz a játékaira, szépen játszik, szereti a kishugát és soha nem tesz semmi rosszat. Aztán meg ott van a másik gyerek Sid, a tipikus vásott, rosszgyerek. Ő az aki bántja a kishugát, elveszi és tönkreteszi a játékait, hogy a saját játékairól már nem is beszélve. Ez a párhuzam szerintem nagyon érdekes.
Ki szeretném emelni azt is, hogy a 80 perces filmben rengeteg munka fekszik. Összesen 110 animátor dolgozott rajta, valamint az is érdekes, hogy egy 8 másodperces filmkocka elkészítéséhez egy egész hét kellett. Arról nem is szólva, hogy a rendező John Lasseter mekkora kockázatot vállalt, hisz azelőtt még senki sem készített ilyen jellegű filmet. Azt hiszem azt mondanom sem kell, hogy a filmnek hatalmas sikere lett, mutatja ezt az is, hogy a következő években a Pixar csak úgy sorjázta az animációs filmeket.
Ahogy ilyenkor lenni szokott, most következzenek a szinkronhangok. Az eredeti szinkronizálók között olyan hírességek vannak, mint Tom Hank ( Woody), és Tim Allen (Buzz). De ne feledkezzünk meg a magyar hangokról sem Stohl András (lehet őt szeretni vagy nem), Dörner György, Kristóf Tibor (Slinky) és Forgács Gábor (Krumplifej). A szinkron mint mindig most is nagyon színvonalas.
Végezetül nézzük meg a film zárójelentetét. Karácsony, Andy játékai biztosak benne, hogy ennél rosszabb, már nem történhet velük… és erre mi történik? Andy kap egy kiskutyát… (a mázlista)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: