Mennyivel másabb egy film, ha nem egyedül hanem társaságban nézed. Ezt a filmet, ha egyedül nem pedig egy barátnőmmel néztem volna meg biztos halálra rémültem volna sőt lehet, hogy a felénél ki is kapcsolom. De így kellemes izgalommal néztem végig, miközben barátnőmmel azt találgattuk: “Na, kit fog legközelebb megenni?”
A film szerintem nagyon jó volt. Bár egy Steven Spielberg filmtől nem is vártam mást. Igaz felfedeztem benne néhány furcsa dolgot vagy mondjuk inkább hibának? Először is mikor a film elején a cápa megtámadja azt a szegény lányt sehol sincs vér. Márpedig a többi támadásnál igen csak bővelekdtünk benne, de itt nincs egy csepp se. Nagyon furcsa. Arról az idióta polgármesterről már nem is beszélek. Már három ember meghal, de ő még mindig azt hajtogattja, hogy a túristák miatt nyitva kell tartaniuk a strandot. A ronda öltönyeiről már nem is beszélve.
A műcápa viszont meglepően élethű volt. Tényleg. Én sokkal bénábbra számítottam, de ez nagyon klassz volt. Kicsit utána néztem és szerintem nagyon jó pofa, hogy a műcápát Bruce-nak nevezte el a forgatócsoport méghozzá Spielberg ügyvédje után. Úgy tűnik az ügyvédeket már akkor is cápáknak tartották. Nincs új a nap alatt.
A másik érdekesség amit találtam, hogy a film egy regény alapján készült, amit Peter Benchley egy megtörtént esemény alapján írt meg. 1916-ban egy cápa felúszott egy édesvizi folyón New Jersey közelében és ott több emberrel is végzett. ez szerintem nagyon érdekes.
Az előző bejegyzésemben kihagytam a film zenéjének ecsetelését így itt most leírom, hogy a Cápa film zenéje szerintem legalább olyan ismert mint a film. A zenét John Williams írta és többszőr kiadták CD-n.